Nové motivy právě v prodeji na e-shopu i v kamenné prodejně v Praze.

Co jsme stihli loni, co chystáme letos

28. 1. 2022 |
Mohli jste s námi vygumovat komunisty. A taky jste to udělali – nejdříve na zkoušku, a pak rovnou i u voleb. Společně jsme pomohli zdravotníkům, kteří toho zase měli až nad hlavu. V Bohémě jsme toho ovšem stihli ještě mnohem víc. Jen se mrkněte na loňský přehled.

„Rok 2021 byl perfektní. Sledovali jsme, jak zájem Čechů o novodobé vlastenectví vzkvétá,“ říkají zakladatelé Bohémy Eliška a Oldřich Neubergerovi. I díky tomu na Bohémě během roku přibyla sekce pro nejmenší – nejen s tričky, ale třeba i s pastelkami, sešity nebo pexesem, na kterém můžete spolu s dětmi hledat do páru známé osobnosti a symboly.
Nové motivy, pečlivě vybírané knihy
Zbrusu nové motivy našli na tričkách i dospělí – obléct si mohli třeba ty s odkazem na československé válečné piloty nebo ježka v kleci. Olympiádu v japonském Tokiu jsme v Bohémě oslavili polotričky s decentní vlajkou nebo mikinami se lvem, u kterých jsme se inspirovali vytrvalcem Emilem Zátopkem. K tomu přibyly peněženky a pouzdra. A taky knihy – máme jich jen pár, protože každou z nich velmi pečlivě vybíráme.

Během říjnových voleb do sněmovny jsme drobně píchli do vosího hnízda a do nabídky Bohémy zařadili maličkost s velkým významem – klasickou gumu s jasným vzkazem: Vygumujte komunisty. Gum bylo jen limitované množství a okamžitě se po nich zaprášilo. Těší nás, že to byl prorocký kousek – komunisté se po dlouhých dekádách opravdu ocitli mimo sněmovnu.

Loni jsme opět mysleli na zdravotníky, kteří se v první linii perou s covidem – výtěžek z prodeje triček s motivem Anežky České tak putoval na konto Energie lékařům, která dodává do nemocnic potraviny a další drobnosti. A navrch jsme poslali 100 tisíc Paměti národa, což je další organizace, které fandíme.
Obchod, galerie i místo pro setkávání
A co letos? Ze všeho nejvíc se těšíme na kamenný obchod v centru Prahy. Už brzy nás najdete v MacNevenově paláci v Palackého ulici, kde žili a pracovali velikáni František Palacký a František Ladislav Rieger. Ostatně přímo nad naším obchodem je jejich muzeum, takže můžete spojit radost a poznání.

Velkorysý prostor kromě obchodu nabídne i galerii nebo zázemí pro nejrůznější akce. „Jsme rádi, že máme místo, kde se budeme moci společně potkávat,“ uzavírají manželé Neubergerovi.


0 komentářů